Jakie sztuki walki trenują celebryci?

Jakie sztuki walki trenują celebryci?

Odpowiedź na pytanie „Jakie sztuki walki trenują celebryci?” nie zawsze jest oczywista. Podczas gdy Jim Carrey jest uznanym artystą sztuk walki, ma tylko brązowy pas w Brazylijskim Jiu Jitsu. Tymczasem Jennifer Aniston również wyraziła chęć nauki sztuk walki, a nawet wspomina o konkretnym treningu w kickboxingu do filmu Blade Trinity. Aktorka została również zauważona w treningu Budokon, system sztuki walki stworzony przez Cameron Shayne.

Brazylijskie Jiu-Jitsu

W niedawnej przeszłości, widzieliśmy najjaśniejsze gwiazdy Hollywood trenować w Brazylijskim Jiu-Jitsu, jeden z najbardziej popularnych sztuk walki na świecie. Od Jamesa Bonda po Toma Cruise’a, wiele gwiazd filmowych odniosło sukces trenując tę sztukę walki. Ale jak ci celebryci nauczyli się tej sztuki?

Wiele z tych sław zaangażowało się w BJJ jako część przygotowania do roli. Na przykład aktor Keanu Reeves trenował ten sport podczas kręcenia trylogii John Wick i wciągnął do niego Halle Berry po trzeciej odsłonie. Aktorka Scarlett Johanson również trenowała w BJJ do roli w filmie superbohaterskim Czarna Wdowa, co sprawiło, że zaczepiła się o ten sport. Inne postacie z Hollywood, które zajęły się BJJ to Demi Lovato i Russel Brand.

Hollywoodzkie gwiazdy i sportowcy przyjęli sztukę walki i z dumą ją promują. Wiele z tych gwiazd stało się ambasadorami BJJ, a niektóre nawet zostały czarnymi pasami! Niektóre gwiazdy są tak oddane sztuce walki, że chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych.

Anthony Bourdain, amerykański gospodarz telewizyjny, jest ambasadorem tej sztuki i trenuje w niej od ponad dekady. Zaczął trenować na początku lat dziewięćdziesiątych, a w 2012 roku otrzymał czarny pas od legendarnego grapplera Jeana Jacquesa Machado.

Ashton Kutcher to kolejna godna uwagi osobistość, która trenuje BJJ od kilku lat. Podobno aktor rozpoczął treningi w Rio de Janeiro, gdy był w mieście kręcąc kampanię reklamową. Dzięki treningom utrzymał swoją sprawność fizyczną. Otrzymał również brązowy pas, a osobiście trenuje pod okiem Rigana Machado, posiadacza koralowego pasa.

Oprócz Chucka Norrisa, BJJ ma bogatą historię z Hollywood. W rzeczywistości, wiele gwiazd Hollywood trenowało w BJJ przez lata. Pomimo ich gorączkowych harmonogramów, wciąż chcą trenować z najlepszymi trenerami na świecie. W rezultacie, mają tendencję do trenowania z konkretną akademią lub trenerem. Niektóre akademie nawet dostosowują swój trening do potrzeb znanych osób.

Poza tym, że Kelly Slater jest mistrzynią świata w surfingu, trenuje w BJJ. Ostatnio została sfotografowana ze swoim synem, Mario. Wśród celebrytów, którzy trenują w Brazylijskim Jiu-Jitsu, ona stawia wszystko na szali dla tej sztuki.

Mieszane sztuki walki

Celebryci często wybierają treningi mieszanych sztuk walki, które zapewniają wymagający, ale satysfakcjonujący trening fizyczny. Wielu z nich wybiera ten sport również ze względu na środowisko uwalniające od stresu i zdrową rywalizację. Oto kilka przykładów celebrytów, którzy zajęli się MMA: Shaquille O’Neal, legendarny koszykarz i obecny analityk sportowy, jest wielkim fanem tego sportu. Wiz Khalifa oprócz trenowania w MMA ma na swoim koncie piosenkę „Black and Yellow”.

Demi Lovato jest kolejnym przykładem gwiazdy, która trenowała w MMA. Chociaż nie była profesjonalnym wojownikiem, piosenkarka 5″2 została zauważona ćwicząc sztuki walki ze swoim byłym chłopakiem Guilherme Vasconcelos. Ponadto Demi Lovato posiada niebieski pas w Brazylijskim Jiu-Jitsu, sporcie walki skupiającym się na grapplingu.

Kevin James, aktor, który zdobył sławę jako głos „Mall Cop”, również trenował w MMA. Trenuje od ponad 15 lat i był nawet porównywany do byłego mistrza wagi średniej Chrisa Weidmana. Podobnie Ed O’Neill, były gracz NFL, również trenuje w MMA. Choć jego dzisiejszy grafik może nie jest tak wymagający jak jego sesje treningowe podczas walk, to nadal trenuje pięć dni w tygodniu.

Kevin James, fan MMA, trenował również do roli w „Here Comes the Boom”. W filmie gra on rolę nauczyciela biologii z nadwagą, który zostaje profesjonalnym zawodnikiem MMA. Poświęcenie Jamesa dla tego sportu sprawiło, że przez 14 miesięcy trenował trzy razy dziennie.

Joe Rogan, były gospodarz programu fear factor, to kolejna znana osobistość, która wyrobiła sobie nazwisko w świecie MMA. Choć Joe Rogan nie zaczynał jako komentator UFC, przyjaźni się z Daną White. Początkowo cieszył się sukcesem jako komik i drobny aktor, zanim zdecydował się na karierę w sztukach walki.

Kung fu

Jeśli chodzi o sprawność fizyczną, sztuki walki nie są obce Hollywood. W rzeczywistości, niektóre z najbardziej udanych gwiazd trenują w różnych stylach. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest aktor Robert Downey Jr. Aktor trenuje Wing Chun Kung Fu, chiński styl samoobrony. Styl ten kładzie nacisk na szybkie ruchy ramion i silne nogi. Jest znany ze swojej skuteczności w sytuacjach bojowych, a nawet pomógł Downeyowi wyjść z uzależnienia.

Legendarny Bruce Lee jest kolejną sławą sztuki walki. Był znany z filmów i miał długą historię w Chinach. Jednym z jego najsłynniejszych filmów był „Enter the Dragon”, który pomógł ustanowić jego dziedzictwo. Niestety, Lee zmarł na obrzęk mózgu w wieku 32 lat. Urodził się w Hongkongu i był mistrzem Jun Fan Gung Fu i Wing Chun.

Innym znanym artystą sztuk walki jest Hugh Jackman. Aktor studiował Kung Fu zanim zyskał sławę w filmach, w których wystąpił. W roli X-Menów Jackman był w stanie wykonywać akrobacje bez użycia kaskadera. Dzięki temu stał się popularnym artystą sztuk walki.

Nicolas Cage to kolejna gwiazda sztuk walki. Aktor ma pasję do sztuk walki i wystąpił w filmach o sztukach walki. W rzeczywistości został członkiem organizacji Jiu-Jitsu. Aktor uczy sztuki walki innych aktorów.

Jet Li jest kolejną gwiazdą Hollywood, która ćwiczyła sztuki walki. Zaczął trenować, gdy był nastolatkiem i wygrał kilka konkursów sztuk walki. Posiada pięć czarnych pasów i opanował różne dyscypliny w tej dziedzinie. Oprócz Wing Chun studiuje również formę wushu, baguazhang i Taijiquan.

Taekwondo

Taekwondo jest jedną z popularnych sztuk walki uprawianych przez celebrytów. Wielu z tych sportowców jest również znanych ze swojej kariery zawodowej. Ci sportowcy trenują regularnie, aby pozostać w dobrej kondycji fizycznej. Mogą również używać sztuki walki do samoobrony i samodoskonalenia.

Aktor Eric Roberts studiował Taekwondo w Beverly Hills i w końcu zdobył swój pierwszy czarny pas. Wystąpił w kilku filmach akcji jako czarny charakter. Jego pasja do sztuk walki rosła w dzieciństwie. Zaczął trenować w bardzo młodym wieku i od tego czasu doskonali swoje umiejętności.

Innym znanym aktorem jest Bruce Lee, który zdobył czarny pas piątego stopnia w Taekwondo. Mówi, że zajęcia ze sztuk walki poprawiły jego życie. Katheryn Stanton, kanadyjska aktorka, jest kolejną godną uwagi posiadaczką czarnego pasa.

Joe Rogan rozpoczął treningi w Taekwondo, gdy był jeszcze dzieckiem. Startował w zawodach krajowych w USA i zdobył wiele tytułów państwowych. Później skupił się na grapplingu i został czarnym pasem pod okiem Eddiego Bravo. Rogan nauczył nawet St. Pierre’a techniki, która jest uważana za GOAT MMA.

Alicia Keys jest jedną z niewielu artystek walki na liście, która nie jest czarnym pasem. Jednak zdecydowanie zasługuje na to, by znaleźć się na liście ze względu na swoje poświęcenie. Brała również udział w kilku konkursach. Z jej oddanym treningiem nie ma się co dziwić, że jest tak udaną aktorką.

Bruce Lee to kolejna gwiazda sztuk walki. Połączył on swoją sylwetkę kulturysty z umiejętnościami kung fu. Robił wyciskanie palcami i kciukami, nadmuchiwał swoje łopatki jak kobra, skakał na osiem stóp w powietrze, aby wykopać żarówkę i uwolnił swój legendarny 1-calowy cios.

Oprócz Bruce’a Lee, Jaa Raiford jest kolejną gwiazdą, która trenuje sztuki walki. Aktor opanował kilka stylów, w tym kung fu i wushu oraz aikido. Ponadto jest akrobatą i uprawia gimnastykę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak biegać, żeby się nie zmęczyć
Czytaj Dalej

Jak biegać, żeby się nie zmęczyć

Kiedy biegasz, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, które pomogą Ci nie zmęczyć się zbytnio. W tym artykule…
Rodzaje ochraniaczy w sztukach walki
Czytaj Dalej

Rodzaje ochraniaczy w sztukach walki

Istnieją różne rodzaje garderoby w sztukach walki. Należą do nich gardy zamknięte, gardy pajęcze, gardy de la riva…
Jak biegać, żeby schudnąć
Czytaj Dalej

Jak biegać, żeby schudnąć

Bieganie, aby schudnąć, to doskonały sposób na spalenie nadmiaru kalorii. Funt tłuszczu to około 3500 kalorii, więc jeśli…