Jakie akcesoria są potrzebne do uprawiania sztuk walki?

Jakie owijki do sztuk walki wybrać?

Wybierając owijkę na rękę do sztuk walki, należy wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Powinna być łatwa w użyciu i obsłudze. Powinna również posiadać gwarancję. Ważne jest, aby znaleźć dobry produkt, który jest wykonany z myślą o jakości i staranności. W tym artykule przejdziemy przez niektóre z głównych cech owijki do sztuk walki i co powinieneś szukać w dobrym.

Owijki do MMA

Jeśli chcesz chronić swoje ręce podczas sparingów MMA, prawdopodobnie będziesz chciał zainwestować w niektóre owijki do MMA. Owijki te są świetne, ponieważ oferują największą ochronę bez konieczności stosowania specjalnych rękawic. Możesz dostać je w różnych materiałach, takich jak bawełna lub żel, które utrzymają twoje ręce suche i wygodne podczas sesji sparingowych.

Niektóre z najlepszych owijek będą pochodziły z pętlami na kciuki i zamknięciami na rzepy. Materiały są ważne, ponieważ wpływają na to, jak bardzo są elastyczne. Bawełna jest najczęstszym materiałem używanym do produkcji tych owijek, a mieszanki bawełny są zazwyczaj bardzo elastyczne. Możesz również zdecydować się na len, ale może on być nieco drogi.

Everlast to kolejna marka, która robi dobre owijki na ręce do MMA. Ten producent sprzętu bokserskiego jest w biznesie od lat, a oni niedawno rozgałęzione na produkty MMA. Oferuje 16 różnych wzorów dla swoich owijek ProStyle. Owijki te dostępne są w 7 różnych rozmiarach i posiadają charakterystyczną dla nich technologię „Ever Fresh”. Owijki te są również jednymi z najbardziej przystępnych cenowo na rynku. Owijki

MMA są ważne, aby chronić twoje ręce podczas treningu. Chronią dłonie podczas uderzeń, parowania i ruchów otwierających. Ponadto, utrzymują twoje ręce chronione przed urazami. Stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie chronić swoje ręce podczas treningu i w meczach MMA.

Pomimo, że są niezbędne do ochrony Twoich dłoni i nadgarstków, mogą ograniczać ruchy rąk i ograniczać Twój zakres ruchu. Może to powodować problemy w grapplingu. W rezultacie, niektórzy fighterzy decydują się nie nosić owijek na ręce całkowicie. To pozwala im zmaksymalizować korzyści ze specjalizacji. Na przykład, Michael Bisping mówi, że wie, kiedy wylądował dobry strzał, ale nie nosi owijek podczas sparingów.

Rękawice bokserskie i MMA nie są jedynymi zajęciami, w których niezbędne są owijki na dłonie. Wiele siłowni wymaga, by zawodnicy nosili je podczas uderzeń w ciężki worek. Pozwalają również swoim zawodnikom na używanie owijek na dłonie pod ciężkimi workami. Mimo, że są one uważane przez niektórych za „nooby”, styl wewnętrznych rękawic do owijania rąk jest przydatny do szybkiego owijania.

Owijki na ręce MMA pomagają chronić dłonie i nadgarstki fighterów przed urazami. Zapobiegają one również złamaniu małych kości w dłoniach, minimalizując tym samym ryzyko złamań. Owijki na dłonie pomagają również utrzymać nadgarstek w jednej linii podczas zadawania ciosów. Bokserzy mogą wywierać na ringu siłę do 1300 funtów, co jest mniej więcej odpowiednikiem uderzenia młotem kowalskim.

Owijki na ręce do MMA są świetne zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych fighterów. Owijki MMA są wykonane z wytrzymałego materiału i są niedrogie. Niektórzy fighterzy preferują dłuższe meksykańskie okłady na ręce dla lepszej ochrony, podczas gdy inni wolą krótsze okłady na nadgarstki dla łatwiejszego zarządzania.

Muay Thai hand wraps

Podczas zakupów Muay Thai Hand Wraps, należy szukać produktów wysokiej jakości. Wysokiej jakości produkt będzie trwać dłużej i wykonywać lepiej. To może kosztować trochę więcej z góry, ale to zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Tanie materiały nie będą trwać tak długo, więc zawsze należy zwrócić uwagę na materiały użyte do ich wykonania. Przeczytaj uważnie etykietę lub opinie klientów, aby upewnić się, że kupujesz coś, co będzie działać dla Ciebie.

Głównym celem prawidłowych owijek na ręce Muay Thai jest zapewnienie dodatkowej ochrony. Powinny być wykonane z elastycznej bawełny i zapewnią ci poziom kompresji, który nie będzie utrudniał ci ruchu. Dobra owijka zmniejszy również ryzyko kontuzji dłoni. Odpowiednia owijka zapewni bezpieczeństwo Twoim dłoniom podczas treningu. Będzie to również uczucie naturalne. Prawidłowo owinięta ręka zmniejszy ryzyko kontuzji knykci.

Wybierając owijkę na rękę Muay Thai, ważne jest, aby wiedzieć dokładnie, gdzie ją owinąć. Pozwoli to na uzyskanie lepszego kąta uderzenia podczas zadawania ciosów. Dobra owijka powinna obejmować zarówno knykcie jak i palce. Nie powinna być jednak zbyt ciasna – ograniczy to krążenie krwi do dłoni.

Na rynku dostępnych jest wiele marek owijek na dłonie i zawsze powinieneś szukać produktu, który będzie chronił Twoje dłonie, a jednocześnie będzie wygodny w noszeniu. Na szczęście, nie musisz płacić ani grosza za chustę do Muay Thai. Fairtex Elastic Cotton Handwraps, na przykład, są niedrogie i trwałe, a jednocześnie pozostają wygodne w noszeniu. Są one również dostępne w czternastu różnych kolorach do wyboru.

Innym ważnym powodem, aby zainwestować w hand wrapping jest to, że chronią one Twoje ręce przed uderzeniami ciężkiej torby. Nacisk na stawy dłoni może być bardzo szkodliwy, więc użycie owijki pozwoli Ci na zadawanie mocniejszych ciosów przez dłuższy czas, jednocześnie chroniąc Twoje dłonie. Oprócz pomocy w zadawaniu silniejszych i dłuższych ciosów, owijki na dłonie pomogą twoim nadgarstkom pozostać na miejscu podczas ćwiczeń.

Używanie owijek na ręce jest łatwe, ale ważne jest, aby nauczyć się jak używać ich poprawnie. Powinieneś prawidłowo używać pętli, rozciągać palce i unikać skręcania owijki. Aby uzyskać maksymalne rezultaty, sugerujemy posiadanie co najmniej dwóch par owijek, które można zmieniać. Ważne jest także, by nie stosować zbyt ciasnych okładów, gdyż może to spowodować zaburzenia krążenia krwi i utrudnić poruszanie się.

Owijka na ręce powinna również zapobiegać zwichnięciom nadgarstków. Podczas owijania dłoni należy używać pętli i kciuka dłoni. Jeśli tego nie zrobisz, opaska może się zsunąć i spowodować zwichnięcie nadgarstka.

Hayabusa hand wraps

Hayabusa hand wraps są wykonane z bezlateksowej mieszanki bawełny i elastanu, dzięki czemu są wygodne i trwałe. Chronią nadgarstki i knykcie przed urazami spowodowanymi przez ciosy i kopnięcia. Te owijki na ręce mają szeroki system zamykania na rzepy, który utrzymuje owijki na miejscu. Szwy są również wysokiej jakości, a okłady są dostępne w bogatych kolorach i wyraźnych wzorach.

Cena jest kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia. Dobre marki będą starały się utrzymać koszty na jak najniższym poziomie. Dobrym pomysłem jest również spojrzenie na materiały użyte do wykonania produktu. Nie chcesz kupić tani produkt wykonany ze szkodliwych materiałów. Najlepiej jest wydać trochę więcej pieniędzy na materiały przyjazne naturze.

Rękawice wewnętrzne RDX marki Hayabusa posiadają 75 cm. pasek na nadgarstek, który rozwiązuje problem wsparcia stawów, jaki mają rękawice wewnętrzne. Marka oferuje również szereg innych produktów, w tym owijki na dłonie premium, które kosztują więcej niż standardowe owijki.

Wybierając owijkę na rękę do treningu sztuk walki, należy przede wszystkim wybrać odpowiednią. Podczas gdy wszystkie owijki na dłonie są zaprojektowane tak, aby chronić je przed urazami, nie wszystkie są takie same. Ostatecznie, osobisty gust jest największym czynnikiem w podejmowaniu decyzji, co jest najlepsze dla Ciebie. Istnieją dwa główne rodzaje owijek na dłonie: wewnętrzne owijki na dłonie i zewnętrzne owijki na dłonie. Owijki

Perfect Stretch Hand Wraps to kolejne podstawowe owijki do sztuk walki. Łączą one w sobie doskonałą długość z idealnym materiałem, co czyni je najbardziej komfortowymi dla Twoich dłoni. Wykonane są z nylonowego materiału i trochę się rozciągają, co czyni je idealną długością do BJJ. Owijki można łatwo regulować, aby dopasować je do swoich dłoni. Zapewniają również odpowiednią ochronę knykci.

Meister Hand Wraps zapewniają komfort dla Twoich nadgarstków i dłoni bez dodawania objętości. Są świetnym wyborem dla kobiet-artystów sztuk walki lub fighterów o małych dłoniach. Nie odczujesz żadnego dyskomfortu, jeśli założysz je podczas sparingu i są łatwe do założenia na każdą rękawicę. Dodatkowo, są dostępne w trzech różnych kolorach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak rozpoznać skaleczenie
Czytaj Dalej

Jak rozpoznać skaleczenie

Jeśli cierpisz z powodu zranienia, powinieneś natychmiast szukać pomocy medycznej. Rany są niebezpieczne i nigdy nie powinny być…
Jakie sztuki walki trenują celebryci?
Czytaj Dalej

Jakie sztuki walki trenują celebryci?

Odpowiedź na pytanie „Jakie sztuki walki trenują celebryci?” nie zawsze jest oczywista. Podczas gdy Jim Carrey jest uznanym…