Jak wybrać słuchawki do biegania

Jak wybrać słuchawki do biegania

Zakup zestawu słuchawek do biegania sprawi, że Twój bieg będzie bardziej komfortowy i przyjemny. Nie tylko będziesz słyszeć lepiej, ale również będziesz chroniony przed głośnymi hałasami z zewnątrz. Słuchawki zazwyczaj wyposażone są w aktywną redukcję hałasu (ANC), która blokuje niepożądane dźwięki. Jednak bezpieczeństwo powinno być głównym priorytetem przy zakupie pary słuchawek. Dlatego polecam słuchawki otwarte, które pozwalają nosić tylko jedną wkładkę douszną w danym momencie.

Bose Sport Open Earbuds

Jeśli chodzi o słuchawki do biegania, Bose Sport Open Earbuds są najlepszym pretendentem. Mają sprytną konstrukcję nauszną i nową technologię OpenAudio, która zapewnia bogaty dźwięk i przepuszcza mnóstwo hałasu z zewnątrz. W rezultacie stanowią atrakcyjną alternatywę dla słuchawek Apple Powerbeats Pro. Nie są one jednak dostarczane z etui do ładowania, co sprawia, że są mniej przenośne.

Sport Open Earbuds mają przyzwoitą jakość dźwięku, ale nie wytwarzają basowych uderzeń, jak inne słuchawki w tym przedziale cenowym. Nie umniejsza to jakości dźwięku, ale może utrudniać utrzymanie motywacji podczas ćwiczeń. Jednak pomimo braku basów, słuchawki Sport Open Earbuds mają mnóstwo wysokich i średnich tonów, dzięki czemu są akceptowalne podczas biegania. Są również dobre do słuchania podcastów. Jeśli jednak szukasz audiofilskiej pary słuchawek, rozważ zamiast nich Sennheiser MOMENTUM True Wireless 2.

Sport Open Earbuds nie mają technologii przewodzącej kości, więc są dobrą opcją dla biegaczy na świeżym powietrzu, ale otwarta konstrukcja może pogorszyć jakość dźwięku. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku słuchania muzyki podczas biegu. Chociaż jakość dźwięku stereo jest lepsza niż w przypadku słuchawek z przewodnictwem kostnym, otwarta konstrukcja zwiększa prawdopodobieństwo, że hałas otoczenia zakłóci Twoją zdolność słyszenia otoczenia.

Słuchawki Bose Sport Open Earbuds obsługują Siri i Asystenta Google. Możesz nawet sterować muzyką i odtwarzaniem za pomocą poleceń głosowych. Ta para z obsługą Bluetooth ma również inną metodę odtwarzania niż większość dousznych wkładek bezprzewodowych, co jest miłe dla osób, które chcą słuchać muzyki podczas biegania, nie martwiąc się o wycieki.

Choć możliwe jest sterowanie głośnością z wnętrza wkładki dousznej, firma Bose uczyniła tę funkcję wygodniejszą, dodając przycisk dotykowy u dołu każdej wkładki. Funkcję tę można aktywować za pomocą aplikacji towarzyszącej Bose Music. Możliwe jest także korzystanie z regulatorów głośności znajdujących się na zewnątrz wkładek dousznych.

Jeśli szukasz pary słuchawek do biegania, będziesz chciał się upewnić, że zostały one stworzone z myślą o Twoim sporcie. Bose Sport Open Earbuds to świetny wybór dla tych, którzy chcą cieszyć się dźwiękami muzyki podczas treningu. Zostały zaprojektowane tak, aby wygodnie dopasować się do uszu, i wyposażone w ekskluzywną technologię Bose OpenAudio(tm). Dzięki temu można łatwo słuchać muzyki podczas biegu bez blokowania słuchu. Za pomocą słuchawek można nawet łączyć się z innymi biegaczami podczas ćwiczeń.

Kolejną świetną cechą jest to, że są wodoodporne i są wodoodporne. Pąki obiecują również stabilne dopasowanie, ale to świetny pomysł, aby wypróbować je przed zakupem. Słuchawki nie są jednak całkowicie pozbawione wad.

Jabra Active 45e

Słuchawki Jabra Active 45e mają smukłą, lekką konstrukcję i port ładowania micro-USB. Posiadają również niewielki przycisk wyciszenia oraz wbudowanego asystenta głosowego. Wykonane są z tworzywa sztucznego i objęte dwuletnią gwarancją na pot i kurz.

Słuchawki Jabra Elite Active 45e są dobrze skonstruowane do biegania lub innych sportów. Posiadają klasę odporności IP67 na pył i wodę oraz stabilne zaczepy na uszy. Są również całkowicie bezprzewodowe, więc nie musisz się martwić, że kable będą wpadać do uszu.

Jednym minusem tych słuchawek jest to, że jakość dźwięku nie jest rewelacyjna. Słuchawki zostały zaprojektowane tak, aby przepuszczać hałas otoczenia, więc nie będą izolować przed wysokimi częstotliwościami. Chociaż jest to świetna cecha dla biegaczy zewnętrznych, nie jest to idealne rozwiązanie dla krytycznych słuchaczy. Konstrukcja słuchawek oznacza również, że nie będą one idealne do prowadzenia rozmów telefonicznych.

Słuchawki Jabra Elite Active 45e posiadają pięciopasmowy korektor graficzny i są kompatybilne z aplikacją mobilną Jabra Sound+. Są również wyposażone w dwa ustawienia wstępne do biegania i dojeżdżania do pracy, a także ustawienie wstępne Focus, które domyślnie ustawia dźwięki takie jak fale oceaniczne. Ponadto można dostosować każde ustawienie wstępne, aby uzyskać wyjątkowe wrażenia słuchowe.

Słuchawki Jabra Elite Active 45e obsługują technologię Bluetooth 5.0, dzięki czemu są wygodne w obsłudze dla wielu urządzeń. Dzięki tej bezprzewodowej funkcji możesz podłączyć do dwóch urządzeń jednocześnie. Zasięg słuchawek jest również bardzo dobry. Należy jednak pamiętać, że brakuje im obsługi NFC. Ponadto na komputerach PC mają wysoką latencję. Powoduje to opóźnienie dźwięku i obrazu.

Słuchawki Jabra Elite Active 45e obsługują szybkie ładowanie. Przykładowo 15 minut ładowania daje godzinę odtwarzania. Czas pracy na baterii również jest imponujący. Pełne ładowanie wystarcza na ponad dziewięć godzin. Słuchawki Jabra Elite Active 45e są kompatybilne z aplikacją Jabra Sound+, która zawiera korektor dźwięku i zaprogramowane ustawienia.

Słuchawki Jabra Elite Active 45e są wykonane z lekkich materiałów i zostały zaprojektowane tak, aby były wygodne. Posiadają również bezuciskowe dopasowanie i unikalną otwartą konstrukcję wkładki dousznej. Ta cecha pomaga zapewnić bezpieczeństwo, gdy jesteś w ruchu. Są dostarczane z aplikacją Jabra Sound+, która pozwala dostosować dźwięk za pomocą 5-pasmowego korektora.

Słuchawki Jabra Elite Active 45e mają bardzo dużo basu, ale nie wykonują dobrej pracy w zakresie izolacji. Oznacza to, że nie są tak skuteczne, jak mogłyby być. Mogą też produkować mulisty dźwięk. Choć nie są to najwygodniejsze słuchawki do biegania, to jednak słuchawki Jabra Elite Active 45e zapewniają odpowiednie połączenie dźwięku do biegania.

Jeśli jesteś sportowcem, słuchawki Jabra Elite Active 45e mogą pomóc Ci uzyskać jak najwięcej z treningu. Chociaż jakość dźwięku nie jest rewelacyjna, konstrukcja jest wygodna i oddychająca. Można ich używać w prawie każdym środowisku, w tym na zewnątrz. Te słuchawki pozwalają również na wykonywanie połączeń, co jest ogromnym bonusem. Słuchawki

AfterShokz

Aftershokz to bezprzewodowe słuchawki, które oferują technologię przewodnictwa kostnego, aby dostarczyć dźwięk do uszu. Technologia ta wykorzystuje tytanowe przetworniki do przenoszenia wibracji dźwiękowych przez kości policzkowe i do ucha wewnętrznego. Słuchawki te są lekkie i wytrzymałe, dzięki czemu świetnie nadają się do użytku w biurze lub podczas długiego biegu.

Te bezprzewodowe słuchawki można sparować z dwoma różnymi urządzeniami jednocześnie. Po sparowaniu naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk plusa głośności i przycisk wielofunkcyjny. Pojawi się komunikat głosowy, który następnie włączy urządzenie. Ta funkcja jest świetna dla tych, którzy są stale w ruchu i nie chcą się martwić o zgubienie słuchawek lub wyczerpanie baterii.

Te bezprzewodowe słuchawki występują w dwóch modelach: OpenMove i Titanium. Oba charakteryzują się lekką konstrukcją i Bluetooth 5.0. Jednak OpenMove może po pewnym czasie stać się nieco niewygodny. OpenMove jest dostępny za mniej niż 80 USD.

Kolejną świetną cechą jest ich zdolność do pozostania naładowanym, ponieważ mają ośmiogodzinną żywotność baterii. Jednak minusem jest to, że nie pochodzą z etui do ładowania. Nie oferują również pokładowej pamięci, więc musisz nosić ze sobą smartwatch, aby je naładować. Ponadto nie będziesz w stanie dostosować poziomów basów i wibracji, co może być denerwujące, gdy jesteś w środku długiego biegu. Pomimo tych minusów, słuchawki AfterShokz do biegania oferują świetną jakość dźwięku i są wygodne w noszeniu, ale jest kilka rzeczy do rozważenia przed zakupem.

Słuchawki sportowe OpenRun Pro firmy AfterShokz oferują dodatkowy bas i świadomość sytuacyjną dla biegaczy. Ich otwarta konstrukcja pozwala na wygodne dopasowanie do uszu, a technologia przewodnictwa kostnego zapewnia doskonałą świadomość otaczającego Cię świata. Słuchawki mogą być używane przez biegaczy na każdym poziomie zaawansowania. Jeśli nie jesteś pewien, która para słuchawek będzie działać najlepiej dla Ciebie, Tribit MoveBuds H1 są świetną opcją.

Jeśli jesteś nowy w słuchawkach na przewodnictwo kostne, powinieneś wiedzieć, że większość słuchawek jest wykonana tak, aby blokować większość lub wszystkie dźwięki docierające do ucha. Jednak słuchawki na przewodnictwo kostne pozwolą Ci usłyszeć hałas otoczenia i pomogą Ci uniknąć wypadków. Pozwalają one również usłyszeć pieszych i dzikie zwierzęta, co może być pomocne w razie wypadku.

Słuchawki sportowe Titanium firmy AfterShokz są wyposażone w technologię przewodnictwa kostnego, która utrzymuje przewód słuchowy otwarty, pozwalając na przejście dźwięku prosto do ucha wewnętrznego bez podróży przez błonę bębenkową. Titanium mają taki sam wysokiej jakości dźwięk jak Aeropex, ale w niższej cenie. Posiadają tytanową ramę i mikrofon, a ważą niewiele ponad uncję. Są również odporne na pot i posiadają klasę IP55, co czyni je idealnymi do ćwiczeń.

Kolejną świetną opcją są słuchawki Vidonn, które są produkowane przez chińską firmę. Te słuchawki mają roczną gwarancję i są dość wytrzymałe. Brakuje im jednak wciągającego dźwięku słuchawek AfterShokz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jakie buty kupić do sztuk walki?
Czytaj Dalej

Jakie buty kupić do sztuk walki?

Ci, którzy ćwiczą sztuki walki powinni zawsze nosić odpowiednie buty do karate. Zwykłe trampki nie są odpowiednie do…
Słynni polscy ciężarowcy
Czytaj Dalej

Słynni polscy ciężarowcy

Słynni polscy ciężarowcy to zróżnicowana grupa kobiet i mężczyzn. Wśród nich są Waldemar Baszanowski, Irena Szewińska, Robert Korzeniak…
Jak bieganie zmienia kształt ciała
Czytaj Dalej

Jak bieganie zmienia kształt ciała

Być może zastanawiasz się, jak bieganie zmienia kształt Twojego ciała. Po pierwsze, będziesz spalać kalorie, co sprawi, że…